Długopis reklamowy nie musi (nie może) być nudny!

  • tomek 

Długopis reklamowy od lat jest najbardziej popularnym gadżetem dla firm. Jego zaletą jest to, że jest upominkiem reklamowym bardzo uniwersalnym. Paradoksalnie wcale nie zaszkodziła mu też postępująca lawinowo w ostatnich latach popularyzacja urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony, tablety czy wszelkiego rodzaju urządzenia z ekranem dotykowym. Długopis jest przede wszystkim gadżetem funkcjonalnym, który jest używany praktycznie przez każdego z nas.Cena długopisu, najczęściej bardzo przystępna, powoduje, że może być wykorzystywany w masowych akcjach promocyjnych. Ta popularność długopisu reklamowego spowodowała jednak, że w opinii wielu marketerów stał się on gadżetem „oklepanym” i bardzo powszechnym. Jak się jednak okazuje, wcale takim być nie musi. Wystarczy zadać sobie trochę trudu i znaleźć długopis, który będzie inny niż wszystkie i wyróżni znacząco naszą firmę, markę lub produkt. Na przykładzie takich marek jak AdPen, B1, DreamPen, Lecce Pen czy Ritter Pen pokażemy, że długopis reklamowy może wciąż pozytywnie zaskakiwać😊. Poniżej prezentujemy dziesięć kategorii wyróżniających się na rynku długopisów reklamowych.

Długopisy antybakteryjne

Zaskoczony? Pewnie tak😊. Długopisy antybakteryjne Forte i Golff Safe Touch marki Lecce Pen to jedyne takie produkty na rynku. Na czym polega antybakteryjność tych długopisów? Otóż na etapie produkcji do granulatu z którego wykonuje się długopis dodawana jest specjalna substancja antybakteryjna. Powoduje ona, że podczas użytkowania długopisu ponad 90% bakterii przenoszonych z rąk do rąk jest eliminowana. Wszystko to oczywiście potwierdzają corocznie odnawiane certyfikaty.  Co ważne, efekt antybakteryjności utrzymuje się przez cały cykl życia produktu. Ważną rzeczą jest to, że cena takiego długopisu w żaden sposób nie odbiega od ceny standardowych długopisów plastikowych.

Długopisy antybakteryjne Forte SafeTouch marki Lecce Pen

 

Długopisy ekologiczne

Od wielu lat utrzymuję się w Polsce, i nie tylko, trend na produkty ekologiczne. Dotyczy to również produktów reklamowych. Długopis kapitalnie wpisuje się w ten trend, a wiodące firmy z branży upominków reklamowych  wprowadziły na rynek wiele ciekawych produktów ekologicznych. Należą do nich z całą pewnością długopisy papierowe marki AdPen.

Długopis papierowy AdPen AP5000

 

Długopis papierowy AdPen 5060

 

Od wielu lat jednym z europejskich  liderów w tej kategorii produktów jest marka Lecce Pen. Z jednej strony w swojej ofercie posiada długopisy biodegradowalne produkowane na bazie naturalnych składników pochodzenia organicznego (trzcina cukrowa, skrobia ziemniaczana, celuloza drzewna czy kukurydza), które ulegają biodegradacji i kompostowaniu, kończąc swój cykl życia powrotem do natury.

Długopis biodegradowalny Golff marki Lecce Pen

 

Z drugiej strony w ofercie Lecce Pen znajdziemy długopisy z recyklingu. Długopisy z kolekcji  Ecoline wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych surowców. Do tego celu wykorzystuje się kartoniki po napojach po uprzednim zastosowaniu procesu eliminacji celulozy i aluminium.

Długopis Ecoline Kiki marki Lecce Pen

 

Ciekawym rozwiązaniem w tej kategorii produktów jest długopis Crest Recycled uznanej marki Ritter Pen. Wykonany on jest z plastiku odzyskanego ze startych urządzeń AGD.

Długopis Crest Recycled marki Ritter Pen

 

Długopisy z klipem specjalnym

Świetnym pomysłem na stworzenie wyjątkowego i niepowtarzalnego długopisu reklamowego jest skorzystanie z oferty firmy DreamPen, która od lat jest europejskim liderem w produkcji długopisów z indywidualnie projektowanym klipem specjalnym. Szeroka kolekcja Clip4You daje możliwość stworzenia w pełni personalizowanego klipu, który doskonale sprawdzi się w niemal  każdej branży. Klipy specjalne możemy wykonać wykorzystując jeden z dziewięciu modeli długopisów.

Długopisy Clip4You marki Dream Pen

 

Długopisy z magnetycznym pinem

Mówimy tutaj o długopisie PIN PEN marki Ritter Pen. Trafiony gadżet reklamowy powinien spełniać dwa podstawowe kryteria: musi być wysokiej jakości i bardzo funkcjonalny. Dokładnie o takim produkcie tutaj mówimy. Z jednej strony mamy najwyższej jakości długopis, z drugiej dodatkową praktyczną funkcjonalność w postaci magnetycznego pina na łańcuszku, umożliwiającego przypięcie długopisu do lodówki. Pin można zaprojektować w indywidualnym kształcie.

Długopis PIN PEN marki Ritter Pen

 

Touch Pen

Kategoria tzw touch pen’ów stała się bardzo popularna już kilka lat temu. W ofercie firm tworzących grupę Pozytywnie Promocyjni znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które łączą tradycyjną funkcjonalność długopisu z gumką służącą do nawigacja na ekranach dotykowych. Poniżej kilka przykładowych produktów takich marek jak B1  i AdPen.

Długopis AP9030 marki AdPen

 

Długopis Clicker Touch marki B1

 

Lighting Pen

To relatywnie młody produkt na rynku znajdujący się w ofercie B1. Z jednej strony to miły w dotyku, miękki długopis, z drugiej narzędzie do obsługi ekranów dotykowych, ale przede wszystkim technologia święcącego graweru. To wszystko czyni ten produkt bardzo ciekawym rozwiązaniem na rynku gadżetów reklamowych.

Długopis Lighting Pen marki B1

 

Długopis z drewna klonowego

Kolejną, interesującą propozycją długopisu reklamowego, który na pewno wyróżni się pozytywnie na tle pozostałych produktów długopisowych, będzie długopis Timber marki Ritter Pen.  Wykonany jest z drewna klonowego z wykończeniami z niklonowanego mosiądzu i stalowym klipem.

Długopis Timber marki Ritter Pen

 

Długopis z tubką obrotową SWING

Firma Lecce Pen oferuje bardzo ciekawy długopis Nove Swing, którego charakterystyczną cechą jest możliwość nadrukowania 6 linii tekstowych na tubie rotującej, co umożliwia kreację aż 6 komunikatów reklamowych. Idealne rozwiązanie dla firm multibrandowych czy takich, które na jednym długopisie chcą zareklamować kilka produktów, marek lub usług. Dodatkowo długopis daje możliwość personalizacji klipu i korpusu.

Długopis Nove Swing marki Lecce Pen

 

Długopis z pamięcią USB

Długopisy reklamowe i szeroko rozumiana elektronika reklamowa to dwie, bardzo popularne kategorie upominków reklamowych. Długopis IQ marki B1 to idealne połączenie tych kategorii. Wysokiej jakości softowany, bardzo dobrze wyważony długopis i pamięć USB o pojemności 8GB ukryta w koronie długopisu.

Długopis IQ marki B1

 

Długopisy SOFT

Mówiąc o wysokiej jakości długopisach reklamowych nie sposób nie wspomnieć o długopisach z charakterystyczną, softowaną powierzchnią. Dodaje ona wyjątkowego charakteru samemu produktowi, a przede wszystkim czyni z jego użytkowania prawdziwą przyjemność. Takie długopisy znajdziemy w ofercie chociażby Lecce Pen i Ritter Pen.

Długopis Capri Soft marki Ritter Pen

 

Klasyczna elegancja

Na koniec kilka słów o klasycznych modelach długopisów, które charakteryzują się jednak niebanalnym designem, wysoką jakością wykonania i szeroką kolorystyką. Do takich modeli na pewno można zaliczyć El Primero i Kalido marki AdPen oraz Forte Lecce Pen.

Długopis El Primero marki AdPen

 

Znakowanie czyli coś extra

W przypadku długopisów reklamowych o ich wyjątkowości świadczy nie tylko innowacyjność, jakość czy marka producenta, ale także możliwość zastosowania niepowtarzalnych technik i metod znakowania oraz możliwość dowolnego łączenia kolorów. Popularny tampodruk, sitodruk czy grawer coraz częściej zastępowany jest lub uzupełniany metodą graweru wielokolorowego, graweru lustrzanego czy nadrukiem full color 360°.

Transfer 360 na długopisach marki DreamPen

 

Grawer one-color i be-color na długopisach marki B1

 

Naklejki polimerowe na długopisach marki DreamPen

 

Bardzo ciekawą propozycją dla wymagających klientów jest oferta mix&match firmy Ritter Pen umożliwiająca dowolne łączenie kolorów poszczególnych elementów długopisu. Pozwala to na pełną personalizację produktu zgodną z oczekiwaniami klienta.

Aby sprawdzić pełną ofertę naszych długopisów reklamowych odwiedź naszą platformę: http://pozytywniepromocyjni.pl/kategoria/dlugopisy-reklamowe